Zwycięstwem zakończył się wczorajszy mecz naszej drużyny w Pucharze Polski.

W Jeleśni swój pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie rozegrali futboliści Koszarawy. Żywczanie zmierzyli się z Jeleśnianką w ramach 1. rundy Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez Mateusza Hernasa okazał się lepszy, pokonując ligowego rywala 3:1.

Wynik spotkania otworzył w 21. minucie Damian Dobranowski, wkrótce na listę strzelców wpisał się Mateusz Stankiewicz, który ładnie przymierzył zza 16. metra. Jeleśnianka kontakt złapała tuż po przerwie – po tym, jak piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował Marcin Jeżewski. W ostatnich minutach końcowy rezultat ustalił jednak 16-letni Jakub Bieda, dla którego było to 3 trafienie w seniorskiej piłce.

W przeciwieństwie do ostatniego sparingu, w Jeleśni wyglądaliśmy dobrze od samego początku. Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji do strzelenia bramki, a zawodnicy świetnie realizowali przedmeczowe założenia. Po przerwie obraz gry nieco uległ zmianie i to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. Jeleśnianka to poukładana drużyna, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mimo nieobecności kilku kluczowych zawodników gramy dalej w Pucharze Polski. Taki był też nasz cel i brawo dla obu drużyn, bo mecz z całą pewnością mógł się podobać – ocenił trener Hernas.

Jeleśnianka Jeleśnia – Koszarawa Żywiec 1:3 (0:2)