Zdaniem portalu SportoweBeskidy.pl., Bartłomiej Jakubiec znalazł się w najlepszej „11” rundy jesiennej Bielskiej Ligi Okręgowej. Jest to jedyny przedstawiciel naszego klubu w tym zestawieniu.

Oto, jak prezentuje się cała jedenastka tej rundy: 

BramkarzDominik Chmiel (BKS Stal Bielsko-Biała) ? Kapitan bialskiej Stali czterokrotnie znajdował się w „jedenastce” BLO na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chmiel zdecydowanie odżył po przejściu do BKS-u. Jego przygody w poprzednich klubach były… różne. W drużynie z Bielska-Białej jednak z miejsca stał się podstawowym bramkarzem i jak widać po efektach zaufanie to rzecz, której potrzebował ten bramkarz. 

ObrońcaBartłomiej Jakubiec (Koszarawa Żywiec) ? Takiego defensora można „ze świecą szukać”. Koszarawa, zaraz po Beskidzie Skoczów, jest zespołem z najmniejszą ilością straconych bramek. Duża w tym zasługa wyróżnionego przez nas zawodnika, który jest ostoją żywieckiej obrony. 

Obrońca: Mariusz Saltarius (Błyskawica Drogomyśl) ? Miniona runda była bardzo udana dla 28-letniego obrońcy. Nie tylko pomagał kolegom „w tyłach”, ale kiedy potrzeba tego wymagała potrafił zagrozić bramce rywala.

ObrońcaKrzysztof Łaciak (Pasjonat Dankowice) ? Nominalny boczny obrońca stanowił zaporę nie do przebrnięcia dla ofensywnych piłkarzy, jednocześnie imponował wysoką formą, zaznaczając aktywność na połowie rywali. 

Prawy pomocnikMieczysław Sikora (Beskid Skoczów) ? Oj mieli problemy obrońcy z przyśpieszeniem i kreatywnością popularnego „Miecia” w tej rundzie. 36 lat na karku, ale Sikora zdrowy, to jeden z najlepszych zawodników na tym poziomie rozgrywkowym. Oby kontuzje omijały go jak najszerzej, bo aż z przyjemnością patrzy się na grę tego zawodnika.

Środkowy pomocnikWojciech Sadlok (Pasjonat Dankowice) ? Co to by było za zestawienie bez Wojtka Sadloka… I nie chodzi tu o to, że piłkarz ten wykupił sobie u nas specjalny abonament. Aż pięciokrotnie w tej rundzie był wybierany do jedenastek kolejki, co oznacza, że nie mogło go zabraknąć w tej klasyfikacji. 

Środkowy pomocnikMichał Szczyrba (Beskid Skoczów) ? Nie ma co ukrywać, to jest jeden z tych piłkarzy wybiegających poziomem ponad tę klasę rozgrywkową. Pomocnik, który jeszcze w minionym sezonie reprezentował barwy III-ligowego Pniówka bardzo dobrze zaadaptował się na boiskach „okręgówki”. 

Lewy pomocnik: Jakub Marekwica (WSS Wisła) ? Najmłodszy zawodnik w naszym zestawieniu, i wcale nie znajduje się w nim na skutek, iż w Ekstraklasie będzie wymóg posiadania w składzie młodzieżowca. Talent 18-latka jest widoczny gołym okiem. Marekwica potrafił zanotować kluczową asystę, strzelić … także bezpośrednio z rzutu rożnego. Oby tak dalej młody!

Napastnik: Jakub Ogiegło (Pasjonat Dankowice) ? Mówi się, że są w życiu tylko dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki. Do tego należy również włączyć seryjne gole Ogiegły. Kolejna świetna runda w wykonaniu „snajpera” Pasjonata okraszona 16 bramkami.

NapastnikDamian Salachna (Soła Rajcza) ? Niesłychanie ważna postać dla beniaminka z Rajczy. Jego 11 goli walnie się przyczyniły do dobrego rezultatu Soły podczas rundy jesiennej, a i sam Salachna może uznać ją osobiście za udaną. 4 razy znajdował się w najlepszej „11” kolejki. 

NapastnikMarcin Jaworzyn (Beskid Skoczów) ? Tylko 6 bramek napastnika… słabo. Tak jednak było w zeszłym sezonie, gdy Beskid zanotował spadek z IV ligi. Teraz Jaworzyn aż 16 razy trafiał do siatki przeciwnika, a w klasyfikacji najlepszych strzelców fotel lidera musi dzielić z „Ogim”.