Już wkrótce Koszarawa Żywiec i Skałka Żabnica bić się będą o jak najlepszą pozycję w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej. Dziś jednak drużyny z Żywiecczyzny wzajemnie sprawdzili swoją formę.

Zmierzyliśmy się dzisiaj z równorzędnym przeciwnikiem. Spotkały się drużyny o podobnym potencjale i wynik oscylował wokół remisu. Dwie bramki przeciwnicy strzelili po naszych błędach przy wyprowadzaniu piłki, gdzie podejmowaliśmy złe decyzje  – powiedział na po meczu Tomasz Sala, szkoleniowiec Koszarawy. I trudno słowom trenera się dziwić, wszak pomimo, iż żywczanie w pierwszych pięciu minutach mieli dwie świetne sytuacje do otwarcia wyniku – sytuacji sam na sam nie wykorzystali Rafał Hałat oraz Bartosz Sala – to przed przerwą stracili trzy gole. Wpierw Wojciecha Mroka uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Dariusz Chowaniec, a następnie Dominik Natanek z rzutu karnego się nie pomylił. Na decyzję arbitra wpłynął Kamil Kozieł, który zawinił w polu karnym. Chwil kilka później Koszarawa złapała kontakt. W sytuacji oko w oko z Andrzejem Nowakowskim stanął Szymon Gach. 19-latek szans golkiperowi nie dał. Na 3:1 trafił Damian Rusin, który „ukarał” niefrasobliwych defensorów rywali podczas zamieszania w polu karnym. Ostatnie słowo w tej połowie mogło należeć do Kozieła. Jego znakomite uderzenie z rzutu wolnego równie świetne wybronił jednak Nowakowski.

Drugie 45. minut z wielkim impetem rozpoczęli żywczanie. Dwie bramki strzelone przez B.Salę doprowadziły do remisu, który utrzymywał się aż do minuty 80. Wtedy jednak katastrofalne zagranie Rafała Zwardonia do bramkarza przejął Natanek. Doświadczony napastnik nie zwykł takich sytuacji marnować. – Nie wykorzystaliśmy sporo dogodnych sytuacji. Cieszy jednak fakt, że potrafimy takowe stwarzać – dodaje Sale rozpamiętując okazję Hałata, Grzegorza Szymika, czy Mariusz Kosibora. Piłkarze prowadzenie przez Adama Śliwę? Byli dziś skuteczni oraz dobrze zdyscyplinowani taktycznie, co może napawać optymizmem kibiców Skałki przed startem bielskiej „okręgówki”. Koszarawa? Za walory artystyczne punktów otrzymywać nie będzie na pewno.

Koszarawa Żywiec – Skałka Żabnica 3:4 (1:3)
Gole dla Koszarawy: B.Sala -2, Sz.Gach
Gole dla Skałki: Natanek -2, Chowaniec, Rusin

Koszarawa: Mrok – Jurasz, Pępek, testowany zawodnik, Kupczok, Kozieł, Fijak, Hałat, Sz.Gach, Kosibor, B.Sala oraz M.Gach, Zwardoń, Szymik, Tomaszek, Celej
Trener: T.Sala

Metal-Skałka: Nowakowski – Kalamus, Kumorek, Denys, Rusin, Suski, Szwarc, Kochutek, Błachut, Chowaniec, Natanek oraz Biegun, Strzałka, Stawicki
Trener: A.Śliwa