Przystąpiliśmy do akcji „Sport na Grubo”. Chcemy pokazać, jak ważna dla zawodników naszego klubu jest pasja do sportu!

Przystąpiliśmy do akcji „Sport na Grubo” zorganizowanej przez portal https://gramgrubo.pl/sport-na-grubo/, aby pokazać, jak ważna dla zawodników naszego klubu jest pasja do sportu! Jest to pierwsza w Polsce tak szeroko zakrojona akcja popularyzująca sport niezależnie od stopnia zaawansowania i poziomu rozgrywkowego

Piramida, jaką jest polski sport, cechuje się ogromnymi dysproporcjami jeśli chodzi o zainteresowanie fanów i finansowe wsparcie. Tymczasem nie można zapominać, że niezwykle istotne jest zadbanie o cały ekosystem sportowy. Akcja ma zwrócić uwagę na fakt, że choć sportowców na różnym poziomie rozgrywkowym dzielić może wiele, to jedna rzecz, leżąca u podstaw rozgrywek na każdym szczeblu jest niezmienna – pasja do sportu.

Wielcy mistrzowie rodzą się zarówno w nowoczesnych i dobrze zorganizowanych akademiach, jak i w małych ośrodkach, które często pozostają zapomniane, a przypominamy sobie o nich dopiero w momencie, gdy któryś z ich wychowanków sięga po najwyższe laury. Dotarcie do takich miejsc i nadanie im odpowiedniego miejsca w sportowej hierarchii jest jednym z najważniejszych zadań dla ludzi, którym dobro polskiego sportu leży na sercu.

Akcja Sport na Grubo ma być kamieniem, który poruszy lawinę. – https://gramgrubo.pl/sport-na-grubo/