Dziś w Żywcu spodziewano się wielkiej, piłkarskiej uczty. Koszarawa bowiem podejmowała rywala zza miedzy ? Górala. Piłkarze licznie gromadzonej publiczności nie zawiedli.

Początek tego wyśmienicie zapowiadanego się spotkania to optyczna przewaga Górala, który sukcesywnie przedzierał się w okolice ?16? Koszarawy. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 10. minucie Marek Jędrzejas dorzucił piłkę w pole karne, ale niecelnie główkował Krzysztof Janik. Następnie, dwukrotnie w sytuacji sam na sam z Wojciechem Mrokiem znaleźli się kolejno Dawid Nowak oraz Grzegorz Szymoński, w obu sytuacjach górą był jednak golkiper Koszarawy, który tego dnia był w wysokiej dyspozycji. Przyjezdni swego dopięli w 40. minucie spotkania. Po uderzeniu Szymońskiego z rzutu wolnego piłka ostemplowała poprzeczkę bramki, piłka spadła pod nogi Michała Gołucha, który dopełnił formalności. Odpowiedź podopiecznych Tomasza Sali była błyskawiczna. Prawą flanką popędził Przemysław Jurasz, celnie dorzucił, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Mariusz Fijak. Ów trafienie wyrównujące poprzedziła przykra sytuacja. Brutalnie potraktowany Jędrzejas z wybitym barkiem musiał przedwcześnie opuścić plac gry i udać się do szpitala.

Drugą połowę piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Bąka mogli rozpocząć z wysokiego ?C?. Szymoński nie wykorzystał jednak błędu Sebastiana Pępka. Jednak co się odwlecze? W 67. minucie popularny ?Klata? był już o niebo skuteczniejszy. Wpierw wymanewrował defensywę rywali, a zanim strzelił na 2:1 to ?położył? jeszcze Mroka. Koszarawa ponownie zatem musiała gonić wynik. Dwukrotnie bliski wyrównania był Jurasz, ale piłka po jego uderzeniach wpierw zatrzymała się na poprzeczce, a następnie poszybowała nieco nad aluminium. I gdy spodziewano się, że derby Żywca padną łupem Górala kunsztem błysnął Mariusz Kosibor. Doświadczony napastnik uderzeniem z okolic 18. metra pokonał Adriana Gołka wprawiając kibiców gospodarzy w euforię.

Koszarawa Żywiec ? Góral Żywiec 2:2 (1:1)
0:1 Mich. Gołuch (40?)
1:1 Fijak (45?)
1:2 Szymoński (67?)
2:2 Kosibor (85?)

Koszarawa: Mrok ? Jedrzejas (44? Zwardoń), Jura, Jurasz, Pępek Celej, Fijak (80? Tomaszek), Sz.Gach (63? Szymik), Janik (58? Kosibor), B.Sala, Duda
Trener: T. Sala

Góral: Gołek ? Białas, Biegun, Klimek, Staniak, Marek Gołuch, Michał Gołuch (72? Jakubiec), Gala (63? R.Michalski), Miodoński, Nowak, Szymoński (86? Tomiczek)