W meczach pomiędzy Metalem Skałką Żabnica a Koszarawą Żywiec nigdy piłkarskich emocji nie brakowało. Podobnie było dzisiaj.

Na inaugurację obie drużyny ze swoimi konkurentami podzieliły się łupami, ale w bezpośredniej konfrontacji zespołów z Żywiecczyzny tak jedni, jak i drudzy zagrali z myślą o odniesieniu premierowej w sezonie wygranej. To udało się Koszarawie. 

Podopieczni Sławomira Białka nie mogli lepiej wyobrazić sobie początku tego meczu. Już w 3. minucie Tomasz Kozieł zza „16” uderzył nie do obrony. Chwil kilka później mogło być 0:2, ale Filip Bąk nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Maciejem Kupczakiem. Przyzwyczajani do gry na swoim bardzo specyficznym boisku gospodarze z biegiem czasu zaczęli zagrażać żywczanom. I tak po nieudanych próbach m.in.Dominika Natanka w 32. minucie Adrian Szwarc z rzutu wolnego ściągnął „pajęczynę”. – Przed spotkaniem uczulałam swoją drużynę na ten stały fragment gry w wykonaniu Skałki – kiwał głową Białek. Do szatni był zatem remis, który nie zadowalał żadnej ze stron. 

W pierwszym kwadransie gry drugiej połowy lepiej prezentowali się piłkarze prowadzeni przez Szymona Stawowego, ale wprowadzenie na plac gry Mykhailo Lavruka odmieniło obliczę widowiska. W 70. minucie Kamil Kozieł – który także „dał” świetną zmianę – zagrał z rzutu rożnego na głowę Mariusza Kosibora, ten zgrał do Ukraińca, który nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki. Lavruk dwie minuty później mógł zdobyć drugiego gola, ale wówczas zatrzymał go słupek. W końcówce spotkania Skałka piłkami na „aferę” próbowała uratować chociażby punkt, ale defensywa Koszarawy – wraz z Jakubem Gałuszką w bramce – ze swoich obowiązków wywiązywała się perfekcyjnie, dzięki czemu zespół mógł świętować zasłużone pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. 

Metal-Skałka Żabnica – Koszarawa Żywiec 1:2 (1:1)
Bramka dla Metalu-Skałki: Szwarc (32′ – rzut wolny)
Bramki dla Koszarawy: T.Kozieł (3′), Lavruk (70′ – głową)

Metal-Skałka: Kupczak – Strzałka (55′ Małaczek), Koźlik, Grabowiecki, Kalamus, Kochutek (80′ Orzeł), Błachut (46′ Żemła), Adamus, Chowaniec, Szwarc, Natanek
Trener: Stawowy

Koszarawa: Gałuszka – Zyzak, Jakubiec, Pępek, Sz.Gach, M.Gach (68′ Pękala), T.Kozieł (46′ K.Kozieł), Celej, Drewniak, Bąk (42′ Kosibor), Chipala (58′ Lavruk)
Trener: Białek