Dziś I drużyna Koszarawy zainaugurowała zimowe mecze kontrolne. Żywczanie zagrali na… szóstkę.

LKS Leśna to rywal występujący na co dzień w tej samej lidze co Koszarawa. Dzisiaj różnica klas była jednak widoczna. Podopieczni Sławomira Białka szybko, bo już w 5. minucie, objęli prowadzenie za sprawą Mariusza Kosibora. 20. minut później prowadzenie podwyższył testowany zawodnik po ładnym lobie w sytuacji sam na sam. Przed przerwą trafili jeszcze Krzysztof Janik oraz Mateusz Gach. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale Kosibor przegrał pojedynek z bramkarzem z rzutu karnego. 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, czego dowodem są dwa kolejne gole naszych zawodników. Na listę strzelców wpisali się Szymon Gach strzałem po dalszym słupku i Karol Rozmus, który wpakował piłkę do „pustaka”. – Pierwszy sparing należy ocenić pozytywnie, choć nasza skuteczność szwankowała. Dobrze zaprezentowali się testowani. Widać ciężkie nogi zawodników intensywnymi treningami, ale zagraliśmy dobrze – podsumował trener Białek. 

Koszarawa Żywiec – LKS Leśna 6:0 (4:0)
1:0 Kosibor (5′)
2:0 testowany zawodnik (25′)
3:0 Janik (37′)
4:0 M.Gach (39′)
5:0 Sz.Gach (60′)
6:0 K.Rozmus (86′)

Koszarawa: Pawlus – Jurasz, Jakubiec, Pępek, Sz.Gach, testowany zawodnik, Janik, testowany zawodnik, M.Gach, Lavruk, Kosibor oraz Drewniak, Dunat, Piecha, K.Rozmus, Bąk, Zyzak