09Już jutro Koszarawa uda się na mecz do Skoczowa. Miejscowy Beskid to obecny lider rozgrywek o mistrzostwo PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej. Żywczanie w spotkaniach ze skoczowianami potrafią jednak płatać figle.

CO CIEKAWEGO?

– Beskid to obecny lider rozgrywek. Po 9. kolejkach ma na swoim koncie punktów 21., to o jedenaście więcej od Koszarawy, która jest dziesiąta.

– W obecnym sezonie skoczowianie jeszcze nie przegrali. Punktami dzielili się natomiast trzykrotnie, ostatnio w poprzedniej kolejce, z Góralem Żywiec.

– Koszarawa ma rozegrany jeden mecz mniej od Beskidu. Spowodowane jest to obchodami 105 lecia klubu naszego, kiedy to zamiast zmierzyć z LKS Pruchna, sparowaliśmy z krakowską Wisłą.

NA KOGO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Marcin Jaworzyn (Beskid Skoczów): Lider klasyfikacji strzelców swojej drużyny. 24 letni napastnik w tym sezonie do siatki rywala trafił już ośmiokrotnie. Ostatni raz uczynił to 19 września w meczu ze Skałką Żabnica.

Bartosz Sala (Koszarawa): Nasz zawodnik powoli wraca do formy, do której przyzwyczaił kibiców na Żywiecczyźnie. 24 letni pomocnik w poprzedniej kolejce zagwarantował Koszarawie jeden punkt, zdobywając bramkę z rzutu wolnego oraz popisał się kilkoma niezłymi zagraniami.

OSTATNI RAZ…

Po raz ostatni Koszarawa zmierzyła się w Skoczowie z Beskidem w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. Wtedy górą byli podopieczni Tomasza Sali, którzy po bramce z rzutu karnego Mariusza Kosibora oraz uderzeniu głową Andrzeja Jury wygrali 2:0.

KOGO ZABRAKNIE?

Do Skoczowa na pewno nie pojedzie zmagający się z kontuzją Andrzej Jura, oraz pauzujący za kartki Maksymilian Celej i Mariusz Kosibor. Na liście nieobecnych w dalszym ciągu pozostaje również kontuzjowany Marcin Gustyński.

Trenerzy: Koszarawa: Tomasz Sala – Beskid: Mirosław Szymura

Sobota, 10.10.2015 r. g. 15:00 Beskid Skoczów – Koszarawa Żywiec