Nie tak zakończenie sezonu 2013/2014 w ?okręgówce? wyobrażano sobie w Żywcu. Sympatycy Koszarawy jeszcze nie tak dawno liczyli, że wygrana nad ustrońską Kuźnią otworzy gospodarzom bramy IV ligi.

Mimo iż tak nie było, a sobotnie spotkanie było o przysłowiową ?pietruszkę?, to żywczanie chcieli za wszelką cenę zgarnąć trzy punkty. Nic więc dziwnego, że to właśnie podopieczni duetu Piotr Pindel-Rafał Prochownik od pierwszego gwizdka arbitra rzucili się do ataku. Rajdy prawą flanką Damiana Zyzaka oraz Damiana Gołębiowskiego nie zostały jednak wykorzystane odpowiednio przez Rafała Hałata oraz Wojciecha Drewniaka. W odwecie groźnie z okolic 20. metra uderzał Piotr Husar, ale świetnie interweniował Prochownik. Były bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała swoim kunsztem bramkarskim popisał się również chwilę później po strzale Adriana Sikory. W 43. minucie spotkania na akcję prawą stroną boiska zdecydował się Pindel, który podaniem wzdłuż pola karnego odnotował asystę. Autorem gola został Hałat, dla którego było to trafienie numer dziewięć w tym sezonie. Po zmianie stron szybko do wyrównania doprowadzili goście z Ustronia. Po prostopadłym zagraniu Sikora uciekł stoperom Koszarawy, następnie minął golkipera, a na zakończenie skierował piłkę do siatki. Ponowne prowadzenie gospodarzom mógł dać Pindel, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z Damianem Krzywdą oraz Hałat, któremu do szczęścia zabrakło kilku centymetrów. Po drugiej stronie pudłowali Sikora oraz Dawid Kocot.

Koszarawa kończy kolejny sezon bez upragnionego awansu. Klub z ponad stuletnią tradycją finiszuje w rozgrywkach tuż za ich mistrzem. Kuźnia uplasowała się na miejscu siódmym.

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie w sezonie 2013/2014 i już teraz zapraszamy na mecze w następnym!

Koszarawa Żywiec ? Kuźnia Ustroń 1:1 (1:0)
1:0 Hałat (43?)
1:1 Sikora (48?)

Koszarawa: Prochownik ? Zyzak, Biegun, Dobranowski, Gazurek, Gołębiowski, Barcik (46? Mieszczak), Pindel, Gruszka, Drewniak, Hałat
Trenerzy: Pindel i Prochownik

Kuźnia: Krzywda ? Jaworski, Madzia, Podżorski, Brachaczek, Krysta (71? Szlajss), Szymala (88? Oleksy), Węglarz, Husar (78? Czyż), Kocot (80? Ferfecki), Sikora
Trener: Żebrowski