Dziś nasza drużyna w Czechowicach-Dziedzicach mierzyła się z Metalem Węgierska Góra. Sparingowa potyczka zakończyła się bardzo pozytywnie dla Koszarawy.

Test-mecz, który został podzielony na trzy serie po 30. minut, zgodnie z oczekiwaniami dobrze rozpoczęła Koszarawa. Już w 5. minucie Bartosz Sala efektownym uderzeniem wyprowadził żywczan na prowadzenie. Chwil kilka później wynik podwyższył Rafał Hałatwykorzystując rzut karny. Piłkarze prowadzeni przez Robert Sołtyska zagrozili w pierwszej połowie tylko raz. Na posterunku był jednak Wojciech Mrok. Druga seria było nieco bardziej wyrównana. W szeregi żywczan wkradło się niechciane rozluźnienie, co z impetem wykorzystał Metal, zamieniając ?jedenastkę? na bramkę. Podopieczni Tomasza Sali jednak wtórnie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, po tym jak Hałat przymierzył z bliskiej odległości.

W trzeciej odsłonie sparingowej potyczki reprezentant ?okręgówki? dorzucił jeszcze dwa trafienia. Wpierw Mariusz Kosibor zawinął z ostrego kąta po dalszym słupku, a następnieGrzegorz Szymik sfinalizował centrę z prawego skrzydła. Wynik mógł być wyższy, lecz skuteczność piłkarzy z al. Wolności mogła przyprawić o ból głowy. Bartosz Sala z bliska trafił w poprzeczkę, Krzysztof Janik z 5. metra uderzył nad bramką, a Hałata zatrzymał bramkarz rywali. Swą okazję miał nawet obrońca Rafał Zwardoń, który sytuacji sam na sam nie wykorzystał – Żal tego straconego gola. Przed spotkaniem mieliśmy założenia, aby zagrać na zero z tyłu, ale ponownie popełniliśmy prosty błąd w obronie. Niemniej jednak sparing oceniam pozytywnie. Fragmentami graliśmy naprawdę dobrą piłkę ? mówi nam po starciu Tomasz Sala, trener Koszarawy.

Koszarawa Żywiec ? Metal Węgierska Górka 5:1 (2:0, 3:1)
Gole dla Koszarawy: Hałat ? 2, B.Sala, Kosibor, Szymik

Koszarawa: Mrok ? Jurasz, testowany zawodnik, Pępek, testowany zawodnik, Celej, Kozieł, Janik, Sz.Gach, Hałat, B.Sala oraz Tomaszek, M.Gach, Kosibor, Szymik, Zwardoń
Trener: T.Sala