Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach SportoweBeskidy.pl odnoszą się tytułem subiektywnego podsumowania redakcji do weekendowych gier w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
WSS Wisła w Wiśle ? Beskid Skoczów. Już na samym wstępie sezonu zmierzyły się zespoły, które zgodnie wymienia się wśród faworytów do mistrzostwa w ?okręgówce?. Faworyta ciężko było wskazywać, na boisku lepsi okazali się goście ze Skoczowa. Wygrali 2:1 po wyjątkowo ciekawej inauguracji, której emocjami i wydarzeniami można by śmiało obdzielić kilka innych spotkań w sumie.

Niespodzianka.
Metal Skałka Żabnica. W jednym z derbowych pojedynków na Żywiecczyźnie doszło do sporego zaskoczenia. Piłkarze z Żabnicy wcale nie byli faworytem konfrontacji z Koszarawą, tymczasem teoretycznie mocniejszego personalnie przeciwnika nie przestraszyli się. Po pucharowej ?wpadce? to jakże miły akcent podczas premiery sezonu 2015/2016.

Bohater.
Łukasz Szczygielski. Wielu mówiło, że najlepsze lata zawodnik Cukrownika ma już za sobą. W Zebrzydowicach dał jasny sygnał, iż zbyt wcześnie ani jego, ani zespołu skreślać nie należy. Szczygielski zapisał na swoim koncie hat-tricka. I nie ma większego znaczenia, czy gole zdobył przy wydatnej pomocy obrońców beniaminka, czy też wyłącznie wykorzystując własny kunszt. Liczy się to, co w ?sieci?.

Rozczarowanie.
Góral 1956 Żywiec. Spadkowicz z IV ligi nie potwierdził w 1. kolejce, jakoby w Żywcu myślano o szybkim powrocie klasę wyżej. Sam trener Krzysztof Bąk przyznał, że postawa jego podopiecznych była wstydliwa, a kibicom należą się przeprosiny. Żywczanie u siebie przegrali z Maksymilianem Cisiec, który przecież długo nie był świadom nawet swojego dalszego losu. A i kadrowo nie jest na ten moment w najlepszym stanie, wszak w sobotę wystąpił m.in. bez Macieja Figury i Patryka Semika.

Liczby.
21 ? podczas wyjątkowo upalnej premiery zespoły szczebla klasy okręgowej nie zaprezentowały nadzwyczajnej skuteczności. Średnia goli na mecz wyniosłaby niemal dokładnie 2 trafienia, gdyby na ratunek nie przyszły zespoły z Chybia i Zebrzydowic, 6-krotnie przeprowadzające skuteczne akcje.

3
? Jakub Warywoda, Konrad Cichosz i Szymon Maciejewski. Co łączy wymienionych piłkarzy? Tercet ów nie dokończył weekendowych spotkań z racji czerwonych kartek od sędziów.

1
? tylko piłkarze Metalu Skałki wykorzystali atut własnego boiska. W aż 6 meczach to łupem gości padały pełne pule punktów.

0
? trzy zespoły nie miały okazji, by w starciu 1. kolejki radować się z bramkowej zdobyczy. Pusty przebieg zanotowały ekipy Koszarawy, MRKS-u i LKS-u ?99 Pruchna.

2
? w dwóch przypadkach ? w Pruchnej i Kobiernicach ? rezultat końcowy meczów był identyczny, jak ten na półmetku rywalizacji.

105
? jeden z najdłuższych meczów w historii bielskiej ?okręgówki? rozegrano w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie przedłużenie gry o kwadrans było następstwem poważnej kontuzji Wojciecha Lisewskiego z LKS-u Bestwina.

8
? najszybciej strzelony gol w bieżącym sezonie PROFI CREDIT BLO, autorstwa napastnika Beskidu Marcina Jaworzyna, padł po 8. minutach batalii w Wiśle