W 22. kolejce Bielskiej Ligi Okręgowej piłkarze wykazali się wysoką skutecznością. W tabeli ?odjechała? liderująca Spójnia Landek. Do wszystkich meczów SportoweBeskidy.pl powracają komentarzem Piotra Tymińskiego, byłego szkoleniowca beskidzkich drużyn.

Pasjonat Dankowice ? Beskid Skoczów 4:3 (3:2), RELACJA
Obie drużyny były wyjątkowo ofensywnie nastawione i chciały zainkasować trzy punkty. Pochwalić należy szczególnie Beskid za otwartą grę na tak trudnym terenie, jak Dankowice. Zarówno Beskid, jak i Pasjonat mogły sobie pozwolić na taką postawę, bo nie grozi im ani awans, ani też spadek. Skorzystali na tym kibice, bo obejrzeli wyjątkowo ciekawe widowisko.

Metal Skałka Żabnica ? Zapora Porąbka 4:0 (1:0), RELACJA
Zadziwia falowanie formy Skałki. Ostatnio przydarzyła się porażka z Koszarawą, teraz wysokie zwycięstwo z Zaporą. Ale trzeba koniecznie podkreślić, że ekipa z Porąbki loty mocno obniżyła. Jest już nisko w tabeli i niewątpliwie stanowi to powód do niepokoju. Potrzebny jest wstrząs w zespole, by wreszcie zacząć wygrywać i oddalić się od strefy spadkowej.

Piast Cieszyn ? LKS Bestwina 1:4 (0:2), RELACJA
Na rewelację rundy wyrasta zespół z Bestwiny, grający i punktujący z dużą konsekwencją. Piast Cieszyn pokazywał, że z mocniejszymi drużynami potrafi powalczyć, tymczasem tutaj skończyło się na efektownym 4:1 dla gości. Świadczy to o wysokiej dyspozycji zespołu, który przesuwa się w górę tabeli.

Bestwina_Pruchna
LKS ?99 Pruchna ? Kuźnia Ustroń 1:0 (0:0), RELACJA

Zespół z Pruchnej niebezpiecznie zbliżał się do grona drużyn dołu tabeli, dlatego pełna pula punktów była bardzo potrzebna. Radość jest podwójna, bo z jednej strony piłkarze z Pruchnej podreperowali swoje konto, z drugiej natomiast przerwali znakomitą passę Kuźni.

KS Wisła w Wiśle ? Maksymilian Cisiec 1:2 (0:0), RELACJA
W Ciścu musiała odbyć się męska rozmowa, która przyniosła skutek. Chyba nikt nie liczył na zwycięstwo w Wiśle, a tymczasem to już drugie z rzędu, w którym Maksymilian sprawia niespodziankę. Optymizm więc w Ciścu może być spory. W Wiśle chyba stracono wiarę, że wyścig o mistrzostwo można wygrać. Kluczowy był jednak przegrany mecz w Landeku, który wicelidera podłamał.

Cukrownik Chybie ? Świt Cięcina 0:0, RELACJA
Świt cały czas ?ciuła punkciki?. Ciekawe jest to, że Cukrownik w teoretycznie trudniejszych spotkaniach stać na zwycięstwa i to na wyjazdach. Atutu własnego boiska jakoś wykorzystać się nie udaje. Tym sposobem chybianie ciągle są jedną nogą w A-klasie.

Spojnia Landek rusek
Czarni Jaworze ? Spójnia Landek 0:8 (0:4), RELACJA
Biorąc pod uwagę czysto piłkarskie umiejętności, to wynik konfrontacji w Jaworzu nie mógł być inny. Może Spójnia wygrała trochę za wysoko, ale różnica między tymi zespołami jest znaczna. Jednostronny mecz to zarazem krok lidera w kierunku IV ligi. Tu chyba nikt już Spójni nie będzie w stanie zagrozić.

MRKS Czechowice-Dziedzice ? Koszarawa Żywiec 1:1 (1:1), RELACJA
Bez wielkich emocji w Czechowicach. Koszarawa radzi sobie całkiem nieźle. Znów nie przegrała i należą się pochwały pod adresem piłkarzy i trenera. Goście byli na tyle zmotywowani, że nie pozwolili zgarnąć trzech punktów ekipie MRKS-u. A wiadomo, że czechowiczanie na to po cichu liczyli.