Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosi się redakcja Sportowych Beskidów do weekendowych gier w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
LKS Bestwina ? Spójnia Landek. Przed meczem w Bestwinie wietrzono niespodziankę, stąd konfrontacja z udziałem lidera ?okręgówki? zapowiadała się nad wyraz ciekawie. W istocie spotkanie okazało się godnym miana hitu kolejki. O triumfie gospodarzy przesądził jeden gol ? zdobyty w końcówce potyczki, w dodatku z rzutu karnego. Jak na szlagier były więc i emocje i? mała niespodzianka, bowiem niedawny IV-ligowiec stracił właśnie pierwsze w sezonie punkty.

Niespodzianka.
Czarni Jaworze. Historyczne zwycięstwo na szczeblu Bielskiej Ligi Okręgowej odnieśli piłkarze beniaminka z Jaworza. Gdy nic na to nie wskazywało. Owszem, Kuźnię Ustroń ostatnio dopadł kryzys, ale Czarnych traktowano jako idealnego przeciwnika na przełamanie się. Do odwrócenia niekorzystnej serii w rzeczywistości doszło, ale? z finałem szczęśliwym dla przyjezdnych, którzy wygrali w stylu efektownym aplikując ustronianom aż cztery gole.

Bohater.
Łukasz Błasiak. W poprzednich meczach za sprawą Łukasza Błasiaka Pasjonat otwierał strzeleckie konto. Ale napastnik, choć miał swój niebagatelny udział w zwycięstwach, nie grzeszył skutecznością. W niedzielę w Dankowicach pokazał, że nie zapomniał, jak strzela się bramki. Zdobył ich aż 5 (!), co bez względu na formę przeciwnika i okoliczności, za wyczyn uznać należy.

Rozczarowanie.
Zapora Porąbka. 14. miejsce w stawce i ledwie 7 wywalczonych ?oczek? ? tak fatalnym bilansem może ?pochwalić się? na wstępie sezonu zespół z Porąbki. Wydawało się, że światełko w tunelu jest ? remis w Czechowicach-Dziedzicach dawał nadzieję powrotu na właściwe tory. Tymczasem po porażce z LKS ?99 Pruchna, Zapora została zdemolowana w Dankowicach. Oczywiście, na drużynie odbijają się problemy z obsadą bramki, lecz niestety cały zespół prezentuje się aktualnie znacznie poniżej oczekiwań i możliwości.

Liczby.
0 ? bezkompromisowości ciąg dalszy. W 10. kolejce znów nie doszło do żadnego podziału punktów. Z ostatnich 24 meczów w ?okręgówce? remis przyniosło tylko? jedno.

10 ? takiej liczby zwycięstw z rzędu nie doczekali futboliści z Landeka. Kres passy nastąpił właśnie w meczu numer 10.

4 ? gospodarze i goście z równą efektywnością punktową mierzyli się w minionych meczach. Tu ciekawostka ? identycznie było w dziewiątej serii spotkań.

9 ? w aktualnej tabeli BLO tylko jedna z liczb bilansu bramkowego nie składa się z dwóch cyfr. To właśnie ?9? ? skromna ilość goli strzelonych przez piłkarzy Cukrownika.

2 ? tyle goli w doliczonym czasie gry zaaplikowali w Chybiu miejscowemu zespołowi piłkarze MRKS-u.

8 ? strzelecki łup Pasjonata z niedzielnego pojedynku to drugi wynik w tym sezonie. Wcześniej ?dychę? w Cieszynie ustrzelili piłkarze z Wisły.

5 ? seria porażek zamykającego stawkę cieszyńskiego Piasta rośnie?

16 ? najlepszy strzelec klasy okręgowej? Tu zmian nie ma. Z liczbą 16 trafień przewodzi Dawid Frąckowiak z zespołu lidera, który w weekend indywidualnego dorobku nie poprawił.

Wyniki 10. kolejki:

Cukrownik Chybie – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:3 (0:1)
KS Wisła – Koszarawa Żywiec 3:0 (1:0)
Kuźnia Ustroń – Czarni Jaworze 3:4 (2:2)
Piast Cieszyn – Beskid Skoczów 0:1 (0:0)
LKS Bestwina – Spójnia Landek 1:0 (0:0)
Świt Cięcina – Maksymilian Cisiec 1:3 (1:0)
LKS ’99 Pruchna – Metal-Skałka Żabnica 1:0 (1:0)
Pasjonat Dankowice – Zapora Porąbka 8:0 (3:0)

BLO 2015

PozycjaKlubPPts