Mecz kolejki, niespodzianka, bohater, rozczarowanie i liczby ? w tych kategoriach odnosi się redakcja Sportowych Beskidów do weekendowych gier w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Mecz kolejki.
KS Wisła ? Beskid Skoczów. Derby dwóch drużyn z podokręgu skoczowskiego miały być zaciętym i stojącym na wysokim poziomie widowiskiem. Tymczasem okazały się? popisem ekipy z Wisły. Już po niespełna dwóch kwadransach gospodarze zyskali trzy trafienia i pewność siebie. To nie przypadek odosobniony, gdy mecz kolejki przynosi futbolowy pogrom i jakość z jednej strony.

Niespodzianka.
LKS Bestwina. Wspomniany zespół miał w sobotę stać się kolejną ofiarą Świtu Cięcina. Rewelacyjny beniaminek, który dotąd stracił u siebie ledwie jedną bramkę tym razem musiał uznać wyższość wyrachowanych gości. Trener Sławomir Szymala zapowiadał przed pojedynkiem grę swojej drużyny o pełną pulę. Nie blefował. Niespodzianka? Owszem, wcześniej na ?obcym? boisku LKS Bestwina triumfował tylko tam, gdzie niemal każdy zespół ? w Jaworzu.

Bohater.
Maciej Figura. W poprzednim sezonie w dużej mierze dzięki postawie swojego snajpera Maksymilian w ?okręgówce? utrzymał się. Zespół z Ciśca zanotował właśnie drugie zwycięstwo. Udział w nim Macieja Figury? Kolosalny. Wszystkie trzy gole w Jaworzu napastnik Maksymiliana strzelił i na miano bohatera zapracował po raz pierwszy w tych rozgrywkach.

Rozczarowanie.
Postawa gospodarzy. Nie w każdej potyczce 8. kolejki w roli faworytów występowały zespoły przyjezdne. Tym bardziej dziwi, że tylko spotkanie w Wiśle przyniosło sukces gospodarzy, a punkt domowy wywalczył jeszcze czechowicki MRKS. Twierdze w lidze okręgowej? O te niezwykle trudno. W sobotę ?padły? dwie z nich ? w Ustroniu i Cięcinie.

Liczby.
6 ? piłkarze z Wisły i Żabnicy tak pokaźnie ?rozstrzelali? w weekend swoich przeciwników.

1 ? liczba remisów w tym sezonie może zaskakiwać. W 8. kolejce mieliśmy tylko jeden i to ?ustalony? w doliczonym czasie meczu.

14 ? Dawid Frąckowiak znów powiększył swój dorobek strzelecki do 14 goli.

0 ? wyłącznie już przy ilości porażek Spójni Landek mamy cyfrę ?0?.

4 ? szczególnie wygląda dorobek LKS-u Bestwina ? zespołu bezkompromisowego, z czterema zwycięstwami i czterema porażkami. Czwórka pojawiła się w sobotę również przy Dominiku Natanku, który bramkarza Cukrownika Chybie tyleż razy zmuszał do kapitulacji.

31 ? jako pierwszy granicę straconych goli z ?trójką? z przodu przekroczył cieszyński beniaminek.

3 ? trzeci mecz z rzędu z trzema bramkami bagażu zakończyli spotkanie ligowe piłkarze Czarnych Jaworze.

BLO 2015

PozycjaKlubPPts